Я вибираю електрику! Або ще раз про електричну систему опалення.

    В наш непростий час, коли вартість теплової енергії зростає бодай чи не щомісяця, у пересічного українця все частіше виникає питання: “Чим дешевше опалювати своє приміщення?”. Традиційно нам пропонують недешевий газ, який ось-ось закінчиться. Деревину, теплові насоси, або електрику.

 

    Хочу Вас запевнити, в пошуках дешевшої енергії не тільки українці. Цим питанням дуже серйозно займаються науковці в різних

1країнах, роблячи дуже скрупульозні та детальні розрахунки. Наші найближчі сусіди з Варшавської політехніки розробили програму, яка дозволяє провести порівняння систем обігріву приватного будинку, та визначити загальні капіталовкладення в систему опалення протягом 20 років експлуатації. Дана інформація була представлена на конференції присвяченій 30-ти літтю польської компанії ELEKTRA, провідного європейського виробника кабельних електричних систем опалення. Так от, науковці представили порівняння чотирьох систем опалення приватної будівлі: водяне опалення з газовим котлом, кабельне електричне опалення Elektra, водяне опалення конвекційне з масляним котлом, опалення за допомогою грунтових теплових насосів. В порівняльному аналізі було враховано безліч чинників, які впливають на вартість систем, починаючи від кубатури будинку, кількості мешканців, закінчуючи інвестиційними коштами та вартістю енергоносіїв протягом всього часу експлуатації. Їхні висновки нас здивували. 

 

2

   Перше місце розділили газ та електрика.

     Хочу підкреслити — вартість водяної газової системи за 20 років експлуатації приблизно дорівнювала вартості експлуатації кабельної електричної системи опалення. Звичайно, Ви скажете, що польські норми відмінні від наших, що треба розглядати товщину ізоляції стін, підлог і ще багато, багато параметрів. І я звичайно з Вами погоджусь. Але є один момент до якого нам потрібно звикати. Для того щоб економити енергоносії, незалежно чи це газ чи електрика, треба закласти в свідомість українця основні принципи енергоощадного будинку. Нам потрібно ще багато часу, щоб зрозуміти підхід європейців до своїх витрат. Напевно потрібно рахувати не тільки вартість купівлі та монтажу системи опалення для своєї будівлі, а враховувати майбутні витрати з моменту будівництва свого помешкання. Наприклад, ті самі польські науковці довели, що ефективність кабельної електричної системи опалення буде в межах 92 % при умові укладання 40 см. ізоляції підлоги. Звичайно це багато. Але вирішувати Вам, скільки вкладати в інвестицію опалення та скільки витрачати на енергоносії.

 

     Детальніше ознайомитись з кабельним електричним опаленням ELEKTRA Ви зможете завітавши до нашого стенду на виставці “БудЕкспо-осінь”, що відбудеться з 30.09 по 03.10 у м. Львові, або завітавши до нас на семінар “Кабельні електричні системи опалення ELEKTRA – тепло у Вашому домі”, що відбудеться в межах даної виставки.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *