Причини появи льоду та бурульок на даху будівлі
Головним фактором утворення льодяної шкірки та буруль на даху будинку являється слабе утеплення даху. Особливо це помітно у випадку наявності житлової мансарди або фальшдахів. При недостатній теплоізоляції тепле повітря в середині будинку піднімається до гори та прогріває покрівельний «пиріг», а потім і саму покрівлю.
Льодові нарости, що утворилися, можуть створювати загати на покрівлях, призводячи до їх протікання. Причому протікання проходить на рівні зовнішніх стін, що призводить до їхнього намокання та прискореного руйнування в результаті заморожування та ерозії. Протікання, в свою чергу, можуть спричинити появу небезпечних грибків на стінах житлових приміщень.
Крім цього велике значення має діаметр водостічної системи. Ви зможете в цьому переконатись прогулюючись старими кварталами свого міста. Колись традиційно діаметр водостічної труби робили 160-190 мм і більше. Проблем з такими трубами в зимовий період немає.
Пропонуємо також згадати фактор нагрівання дахів сонячним промінням. Відомо, що освітлення та нагрівання сонячними променями тим більше, чим більший кут становлять промені з площиною, на яку вони падають.
Ось чому скат даху нагрівається сильніше, і сніг на ньому може танути. Відтала вода стікає та краплями звисає з краю даху. Але під дахом температура нижче нуля, і краплі замерзають. Таким чином поступово утворюються бурульки.
Погодьтесь, отримати травму від падіння бурульки з даху дуже неприємно та небезпечно. Але отримати таку каверзу на подвірї власного заміського будинку – ще гірше!
Які заходи можна зробити для відвертання появи небезпечного явища?
Перш за все необхідно ще в період будівництва потурбуватись про хорошу теплоізоляцію даху.
Також, перед зимою, рекомендується очищати жолоби та водостічні труби від сміття.
Монтаж кабельних електричних нагрівальних систем захисту даху від снігу та льоду – це ще один ефективний засіб боротьби зі сніговими наметами!